מגייסות מספרות - טיפים ועצות לחיפוש משרה בעידן הקורונה

משבר הקורונה המתמשך הוביל לכך שרבים, גם בתחום ההיי-טק, פוטרו, הוצאו לחל"ת או פשוט מתקשים יותר למצוא את המשרה הבאה שלהם.

תנופת הגיוס אצלנו בקונסיסט לא נעצרה לרגע, למרות הקורונה, ולמרות עומס העבודה האינטנסיבי, כמה מחברות צוות המגייסות/ים המסור שלנו התגייסו בעצמן כדי לייצר סדרת סרטונים עם עצות וטיפים מועילים שיכולים לסייע למי מכם שמחפש/ת את המשרה הבאה או בכלל חושב איך לתכנן את הקריירה שנים קדימה.

בסדרה "מגייסות מספרות" תקבלו מספר עצות שאנו מקווים שתמצאו מועילות לא רק בתקופה הנוכחית, אלא לכל היבט בחיים המקצועיים שלכם. על הדרך גם תכירו את מור, שירי וספיר - שלוש מגייסות אלופות מצוות הגיוס הנהדר שלנו, את מירב גלבוע, מנהלת משאבי אנוש בקונסיסט ואת גיא סרוק, מנהל חטיבת היועצים ומיקור החוץ שלנו.

מקווים שתהנו!מגייסות מספרות, סרטון ראשון: איך מחפשים עבודה בתקופת הקורונה?סרטון שני: החשיבות של הגדרת מטרות במסע הקריירה, ומהן המשרות המבוקשות היום?

מה לסיפור של אליס בארץ הפלאות ולתכנון קריירה? בתקופת הקורונה ובכלל? בסיפור, כזכור, מגיעה אליס לצומת דרכים ושואלת את החתול שנמצא שם, באיזו דרך עליה לבחור. החתול מצדו משיב בשאלה: "לאן את רוצה להגיע?"

כפי שגיא סרוק מסביר בסרטון, שאלה זו של צ'שייר (שמו של החתול בסיפור) היא רלוונטית למעשה לכל היבט בחיים ולהגדרת מטרות וגיבוש האסטרטגיה להשגתן. התשובה של כל אחד מאתנו לשאלה הזו היא שצריכה להנחות אותנו בכל צומת - או שלב בחיים ובקריירה - לאן אנחנו רוצים להגיע? הרי רק לאחר שנגדיר לעצמנו את המטרה, נוכל לדעת באיזה דרך כדאי לנו ללכת, על איזו משרה נתמודד ולאלו קורסים מקצועיים כדאי לנו להירשם.

בסרטון השני של "מגייסות מספרות," מסביר צוות חטיבת מיקור החוץ והיועצים בקונסיסט מדוע לא כדאי להתרחק ממעגל העבודה לזמן ממושך (גם אם מקבלים תשלום בחל"ת), למה חשוב לעדכן את פרופיל הלינקדאין האישי ולוודא שהוא מסונכרן עם קורות החיים, ומהם התחומים החמים היום בעולם ההייטק.סרטון מספר 3: איך למקסם את הסיכוי להתקבל למשרה?

אחרי שבסרטונים הקודמים סקרנו את המשרות המבוקשות ביותר כיום בתחום הטכנולוגיה, איך מתכננים קריירה והאם כדאי לעשות הסבה מקצועית, בסרטון השלישי בסדרה המגייסות שלנו משתפות אתכם במספר עצות אשר עוסקות בדרך שבה תוכלו  למקסם את הסיכוי להתקבל למשרה המבוקשת. הן מתייחסות, למשל, לנקודות כגון:

איך מתראיינים ב'זום'?  לא בפיג'מה, זה בטוח. אבל גם אם זה צריך להיות ברור, חשוב לזכור שלמרות שהמראיין רואה אותך בקטן על גבי המסך, הלבוש וההופעה עדיין חשובים, ממש כמו בראיון עבודה פרונטאלי. אז חשוב להתלבש בהתאם, וגם, ממש כמו בפגישה פנים מול פנים - לא לאחר! לא מומלץ שהמראיין יצטרך להמתין לך אפילו רגע עד שתיכנס לפגישה, כי זה יוצר רושם שלילי. אז כנסו לפגישה המקוונת כמה דקות לפני הזמן, כדי שאתם תמתינו למראיין, ולא להיפך.

איך כותבים קורות חיים? האמת שיש יותר מאסכולה אחת, אז מומלץ להתייעץ עם אנשים שהם מומחים בתחום, כמו המגייסות שלנו! הן ישמחו לייעץ לכם, אז שלחו לנו מייל (מופיע בתחתית העמוד) ונשמח לספק לכם עוד עצות בנוגע לכל ההיבטים הקשורים הן לחיפוש משרה, לכתיבת קורות חיים והן לתכנון קריירה.

מה כדאי (ולא כדאי) לעשות בראיונות עבודה? כדאי מאוד - להיות עצמכם, להשתחרר ואפילו לנהל קצת SMALL TALK כדי להירגע,. ובוודאי שלא ללכלך על מקומות עבודה קודמים בהם עבדתם. זה לא מועיל ומשאיר טעם לא טוב. ממש חשוב.

איך מתמודדים עם שאלות לא צפויות בראיון עבודה? בראיונות עבודה מסויימים, עשויים להפתיע אתכם בשאלה לא צפוייה. אין לכם את תשובה מושלמת מהשרוול? אין בעיה. כפי ששירי אומרת בסרטון, אפשר בהחלט לומר שלא התכוננתם לשאלה הזו ושהופתעם. הכל בסדר. 

ברור שבסרטונים ניתן רק לגעת  בנושאים על קצה המזלג, שכן מדובר בעולם שלם שצריך להכירו לעומק. אצלנו בקונסיסט גם גיבשנו תוכנית מיוחדת וייחודית לתכנון קריירה אישית לכל עובד/ת, ואנו מלווים את העובדים שלנו במשך שנים רבות לכל אורך מסע הקריירה שלהם. זאת הייחודיות שלנו, ואנחנו גאים על כך וממקדים משאבים רבים בתחום זה.

כמו שאמרנו, הסרטונים רק נוגעים בנושאים הקשורים לניהול קריירה, חיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים ועוד. אז במידה ויש לכם שאלות שאתם רוצים שנתייחס אליהם בסרטונים הבאים, או אם אתם רוצים להתייעץ אתנו בכל נושא הקשור לתכנון הקריירה שלכם, כתבו לנו ונשמח לסייע!
mork@consist.co.il

כנסו גם לדף המשרות החמות באתר קונסיסט:
https://www.consist.co.il/jobs

 

יצירת קשר
גיא סרוק
מנהל תחום Professional Services
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלחו קורות חיים
Close