קונסיסט הציגה בפאנל הגנת סייבר בכנס מבקרי הרשויות

קונסיסט מציגה בפאנל את ההגנה מהאיום הפנימי באמצעות ניטור והקלטת משתמש

בשבוע הראשון של אוקטובר השתתפה קונסיסט בכנס של איגוד מבקרי הרשויות באילת, ונציג החברה, רועי שיקר, הציג בפאנל מיוחד שעסק בהגנת סייבר ואבטחת מידע את ההיבט של האיום הפנימי (רועי - בתמונה למעלה ראשון מימין)

בהיבט של הגנת סייבר, האיום הפנימי הוא גורם כלשהו הפועל ברשת הארגון עם הרשאות גישה, לעתים מתקדמות. גורם כזה יכול להיות עובד, מנהל, שותף עסקי, קבלן משנה ועוד, ופעולותיו, המתבצעות לעתים בזדון ולעתים בשגגה, מובילותלפגיעה ברשת הארגון, לאירועי הפרת נתונים, לגניבת גניבת מידע ועוד נזקים.

על-פי הערכות של גורמים בינלאומיים העוסקים באבטחת מידע, האיום הפנימי אחראי לכמעט ממחצית אירועי הפרת נתונים(!), כך שהיקף התופעה הוא עצום. אירועים כאלו בד"כ גם אינם מדווחים מחוץ לארגון, כך שבהחלט ייתכן שהיקף התופעה גדול אף יותר. גם הפגיעה שנגרמת כתוצאה מכל אירוע שכזה היא בד"כ גדולה מאוד, והנזק הכספי הממוצע עלול להסתכם במיליוני דולרים לכל מקרה.

הפתרון המיטבי כנגד איומים שכאלו, כפי שהציג רועי בכנס, הוא בעיקר טכנולוגי: תורנה מתקדמת שמנטרת ומקליטה 24/7/365 את כל מה שעושים המשתמשים ברשת - בתחנות הקצה ובשרתים, מתריעה על כל אירוע חריג וחשוד, וגם מאפשרת לשלוט באופן מרכזי בניהול בקרת הגישה של משתמשים בעלי פריבלגיות לשרתים ולמידע חיוני.

מערכת EKRAN, המיושמת בישראל על-ידי קונסיסט, מספקת כלים מתקדמים לניטור והקלטת פעילות המשתמשים, מספקת התרעות מיידיות כשהיא מאתרת פעילות שנראית חריגה, ומאפשרת למנהלי אבטחת המידע לבלום מיידית כל פעילות שכזו ולחקור אותה. כמו כן מספקת EKRAN סט כלים מתקדמים לניהול בקרת גישה למשתמשים פריבלגים-  PAM - ומאפשרת לשלוט באופן מרכזי ויעיל על הגישה לכל שרת מכל נקודת קצה, באמצעות שרת קפיצה ייחודי.

ההשתפות בפאנל הייתה בשותפות עם שותפינו העסקיים, חברת Corporate Integrity עם Michael Botnik, המתמחה בהגנת סייבר וניהול סיכוני סייבר (בתמונה למטה משמאל, עם רועי שיקר).

undefined

המצגת בנושא הגנה מהאיום הפנימי שרועי הציג בכנס:

לפרטים נוספים על מערכת EKRAN, בקרו באתר המוצר: www.ekransystem.co.il

יצירת קשר
רועי שיקר
מנהל מוצר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלחו קורות חיים
Close