עבודה מהבית? מעולה! רק חייבים השגחה


המשכיות עסקית הנה חיונית בעת הנוכחית. אבל חיוני לא פחות לספק מענה לאתגרי אבטחת המידע ולהיבטים תפעוליים הכרוכים בעבודה מרחוק של מספר רב של עובדים.

מאת: רועי שיקר, מנהל מערכת EKRAN בקונסיסט

undefined

ניטור, פיקוח ושליטה על פעילות העובדים מרחוק בזמן משבר

בעקבות משבר הקורונה, ארגונים רבים נאלצו בימים האחרונים לעבור למודל של עבודה מהבית, כשחלק ניכר, ואפילו כל עובדי הארגון, מתחברים מרחוק לרשת ה-IT של הארגון.  לצד היתרונות שמספק המודל של עבודה מרחוק –המשכיות עסקית, צמצום סיכוני ההדבקה, חסכון בזמן נסיעות ועוד- קיימים גם לא מעט אתגרים שכדאי לתת עליהם את הדעת, כמו למשל:

  • אבטחת מידע: כאשר מאות ואפילו אלפי עובדים מתחברים מרחוק לשרתי הארגון, המכילים מידע רגיש עסקית, הסיכונים לאירועי הפרת נתונים, זליגת מידע רגיש לידי גורם בלתי מורשה ולפגיעה במערכת ה- IT של הארגון, גוברים משמעותית, גם כשהחיבור מתבצע באמצעות VPN.
  • בקרה על זמן העבודה והפעילות של העובדים: נכון, העובדים הם מסורים ומקצועיים, אבל בכל זאת כדאי שהארגון יוכל לדעת כמה זמן מקדיש כל מי שעובד מרחוק לעבודה וכמה מהזמן מוקדש לפעילויות שאינן קשורות לעבודה. 

כדי לצלוח את משבר הקורונה בהצלחה ולמזער את הפגיעה בפעילות העסקית, נדרש  פתרון טכנולוגי שיאפשר למנהלים להבטיח את ביטחון המידע של הארגון וכן לנטר ולהשגיח על הפעילות של אלו המחוברים מרחוק.

כשיש לך את EKRAN, אי אפשר להסתיר דבר!

מערכת EKRAN, המשווקת ומיושמת בישראל על-ידי קונסיסט, מספקת סט של כלים מתקדמים לניטור, הקלטה ובקרת גישה לרשת הארגון, לתחנות העבודה ולשרתים. בנוסף מספקת EKRAN התרעות בגין כל פעילות חריגה או חשודה. המערכת חיונית למנהלים ולמנהלי אבטחת מידע, הן בשגרה אבל במיוחד בעת חירום, כאשר כל כך הרבה משתמשים – עובדים, ספקים, קבלני משנה, שותפים עסקיים ואחרים- מחוברים לרשת הארגון מרחוק ופועלים בתוכה.

בהיבט של אבטחת מידע,EKRAN מנטרת, מקליטה ומתריעה על כל פעילות חשודה, כמו למשל פתיחת גישה לשרת או מחשב אחר מזה שיש להם הרשאות אליו (Leapfrog), שימוש ביישום או גישה לאתר אינטרנט שאינו מורשה ועוד.

בהיבט של ניטור זמן העבודה של המחוברים מרחוק ומדידת פיריון העבודה, EKRAN מספקת מדדי ביצועים וסטטיסטיקות עם מידע מפורט בנוגע לכמות הזמן שעובד כלשהו עסק במשימה כזו או אחרת; הקלטת וידאו של כל הפעילויות שבוצעו; יכולות חיפוש מתקדמות המאפשרות אנליזה של הפעילויות תוך חסכון ניכר בזמן חיפוש מועד ההקלטה; כן  מדידת הפריון של העובדים בכל פרק זמן מוגדר ועוד.

לסיכום:

עבודה מהבית יכולה להוות מודל יעיל הן בשיגרה והן בזמן חירום. יחד עם זאת, על-מנת להבטיח את ביטחון המידע ולוודא שהפיריון של העובדים נשאר ברמות הנדרשות כדי  לספק המשכיות עסקית אמיתית,  זקוק הארגון לכלי טכנולוגי שיאפשר ניטור, הקלטה, שליטה ובקרה על כל מה שמתרחש ברשת. מערכת EKRAN, המותקנת אצל עשרות ארגונים מהמובילים בישראל, מספקת את כל הכלים הנדרשים אשר הופכים אותה לאמצעי חיוני עבור כל ארגון השואף להגן על ביטחון המידע ולהבטיח המשכיות עסקית יעילה.

לפרטים נוספים אודות המערכת ולהדגמת יכולותיה, אנא צרו עמי קשר:
רועי שיקר – מנהל מוצר EKRAN בקונסיסט
roeis@consist.co.il

או לחצו כאן כדי להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יצירת קשר
רועי שיקר
מנהל מוצר
מלאו פרטים ונחזור אליכם
שלחו קורות חיים
Close